تبلیغات
شهدا - دو رکعت نماز قبل از اعدام

شهدا

پندار ما این است که شهدا رفته اند و ما مانده ایم اما حقیقت این است که شهدا ماندند و زمان ما را با خود برده استجام جم آنلاین: بچه‌ها باید به اجبار بلند شوند و به احترام، یك ضربۀ پا بر زمین بزنند! افسر عراقی با غرور تمام دور تا دور بچه ها شروع به قدم زدن می كند، سپس جلوی صف می ایستد و با نیشخند تمسخر آمیزی می گوید كه می خواهد یكی از آن ها را اعدام كند و اگر كسی داوطلب نشود، خودشان یكی را انتخاب می كنند.

اسرای شلمچه را از بغداد به اردوگاه دیگری منتقل می كنند و طبق روال هر روز، آن ها را به باد كتك می گیرند. ششم تیرماه 1367 است. اسرا بعد از كتك هر روزه، با بدنهای رنجور و چشم های نگران در صف های آمار، به ستون پنج می نشینند. هر كس به چیزی فكر می كند. درآن لحظه صدای درهم برهم عراقی ها به گوش می رسد. در باز می شود، افسر عراقی با یكی دو تا از درجه دارها و چند سرباز دیگر وارد می شوند.

بچه‌ها باید به اجبار بلند شوند و به احترام، یك ضربۀ پا بر زمین بزنند! افسر عراقی با غرور تمام دور تا دور بچه ها شروع به قدم زدن می كند، سپس جلوی صف می ایستد و با نیشخند تمسخر آمیزی می گوید كه می خواهد یكی از آن ها را اعدام كند و اگر كسی داوطلب نشود، خودشان یكی را انتخاب می كنند.

حركت های نامناسب سربازان بعثی و چرخش هایشان به دور بچه ها كه كابل ها را در دست می چرخانند و به عربی چیزهایی می گویند، اسرا را كلافه می كند و قدرت تفكر را از آن ها می گیرد.

ناگهان حسن با گام های محكم و استوار، بدون تردید و ترس جلو می رود.

با این كار حسن، غم و اندوه در صورت دوستانش نقش می بندد. چهره ای كه همیشه مایۀ آرامش و سرور درونی بچه هاست.

در لحظات پایانی زندگی، عراقی ها از او می خواهند تا آخرین آرزو و وصیت خود را از آنان بخواهد. حسن، فقط فرصتی برای خواندن دو ركعت نماز را طلب می كند.

بچه ها بی صبرانه منتظر نشسته اند و خدا خدا می كنند تا عراقی ها از این تصمیم خود صرف نظر كنند.

ناگهان عراقی ها به همراه حسن وارد می شوند و افسر عراقی به اسرا می گوید: این جوان خیلی فهمیده و شجاع است. ما از قصد این كار را كردیم تا آن كس كه شهامت بلند شدن را دارد، به عنوان مسئول آسایشگاه برای شما انتخاب كنیم.نوشته شده در دوشنبه 27 آذر 1391ساعت 11:51 ق.ظ توسط رسول مرادی| نظرات ()
طبقه بندی: شهدا 

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Night Skin

Welcome to web bisimchi

آپلود سنتر شاهد


سایت شهدای گمنام

آتـا قـلـم - یادداشتی برای فردا