تبلیغات
شهدا - آخرین پیام یک دیده بان به امام خمینی

شهدا

پندار ما این است که شهدا رفته اند و ما مانده ایم اما حقیقت این است که شهدا ماندند و زمان ما را با خود برده است


جام جم آنلاین: باید در شیاکوه می‌ایستاد و دیده‌بانی می‌کرد، تیر و ترکش بر تمام بدنش نشسته بود، و در آخرین لحظات پشت بی‌سیم به فرمانده‌اش گفت: «از قول من به امام و مادرم بگویید که شیاکوه لرزید ولی انشایی نلرزید».

بعد از پیروزی رزمندگان در عملیات «ثامن‌الائمه(ع)» فرماندهان، مجموعه عملیات‌های «کربلا» را جهت آزادسازی مناطق اشغالی طراحی کردند، طبق این طرح عملیات‌های «طریق‌القدس» در جنوب و «مطلع‌الفجر» در غرب کشور به فاصله چند روز در آذر ماه 1360 اجرا شد.
عملیات «مطلع‌الفجر» در دو محور شمالی و غربی شهر گیلانغرب در بامداد 20 آذر ماه آغاز شد، پیشروی اولیه کاملاً موفق بود اما در محور تنگه کورک به علت تسلط دشمن بر منطقه فقط آزادسازی بعضی از ارتفاعات «برآفتاب» میسر شد.
در محور شیاکوه ـ محور غربی عملیات ـ اوضاع خیلی بهتر بود و رزمندگان توانستند ارتفاعات مهم این محور را تصرف کنند، دشمن هم آتش سنگین توپخانه‌اش را در همین نقاط متمرکز کرد؛ برای کاهش این ضدحملات، دوباره طرح عملیاتی در محور شمالی ریخته شد که طی آن تنگه کورک به دست رزمندگان همدانی فتح شد.
در نهایت پس از 17 روز مقاومت در مقابل ضدحمله‌های سنگین دشمن، تثبیت مواضع به دست آمده ممکن نشد و دو طرف به مواضع قبلی بازگشت.

در این عملیات شهید «صفر خوشروان» و سرباز وظیفه شهید «عبدالحمید انشایی» به همراه جمع دیگری از رزمندگان به شهادت رسیدند.
شهید «عبدالحمید انشایی» لیسانس ریاضی داشت که در این عملیات دیده‌بان «شیاکوه» بود؛ او باید طی مأموریت خود به توپخانه گرا می‌داد، عبدالحمید طی حملات دشمن به شدت مجروح شد، تیر و ترکش بر تمام بدنش نشسته بود، اما باید می‌ایستاد و مقاومت می‌کرد، او در لحظات آخر پشت بی‌سیم به فرمانده‌اش گفت: «از قول من به امام و مادرم بگویید که شیاکوه لرزید ولی انشایی نلرزید».
وقتی فرماندهان با حضرت امام (ره) ملاقات کردند، پیام شهید انشایی را به حضرت امام(ره) ‌رساندند و ایشان ‌فرمودند: «در صدر اسلام هم از این افسرها بود، مثل انشایی‌ها».
نوشته شده در دوشنبه 27 آذر 1391ساعت 12:43 ب.ظ توسط رسول مرادی| نظرات ()
طبقه بندی: شهدا 

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Night Skin

Welcome to web bisimchi

آپلود سنتر شاهد


سایت شهدای گمنام

آتـا قـلـم - یادداشتی برای فردا